Vijesti

Split: Sveta Luce ukaži mi sunce

Split: Sveta Luce ukaži mi sunce

Split: Sveta Luce ukaži mi sunce

Uz blagdan svete Lucije, zaštitnice vida, koja dobroj djeci ostavlja poklončiće pod jastukom, vežu se mnogi običaji: od sijanja pšenice do predviđanja vremenskih prilika u Novoj godini. Kako Luce znači svjetlo, prvo smo se poigrali sa svjetlom i izradom svijećnjaka, a potom posijali pšenicu koju ćemo nositi našim obiteljima. Najbolje od svega ipak je bilo čašćenje koje su nam priredile Lucije iz našeg vrtića!

 

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

four + twenty =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *