Mali kreativci

Punat: Došašće

Punat: Došašće

Punat: Došašće

Došašće ili advent (lat. adventus = dolazak) je razdoblje u crkvenoj liturgijskoj godini, vrijeme pripreme za blagdan Božića. Ujedno je početak crkvene godine. Došašće je naš put prema Kristu i Kristov put prema nama. Taj put treba urediti – pripraviti srce, odbaciti zlo, a činiti djela ljubavi i dobrote. Došašće traje 4 tjedna, a zadnji dan Došašća je Badnjak. Simbol Došašća ili Adventa je adventski vijenac sa 4 svijeće, a svaka svijeća označava jedan tjedan. Što se više bliži Božić, povećava se broj zapaljenih svijeća, više je svjetla. “Bubamare” su protekli tjedan sa veseljem izrađivale adventski vijenac za naše jaslice. Pri izradi vijenca malo su se zaigrale matematikom. Čepiće određene boje pridruživale su brojci na svijeći te su pri tom učili brojati.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

fourteen + twelve =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *