Mali kreativci

Zagreb: Jesen u našem gradu

Zagreb: Jesen u našem gradu

Zagreb: Jesen u našem gradu

U naš grad jesen je stigla automobilom. Zaustavila se pred gradskim parkom. Iz automobila je izvadila mnogo kutija i visoke ljestve. U kutijama su bile boje boje i kistovi. Jesen je počela marljivo raditi. Stabla je obojila smeđom i žutom bojom. Neke je listove obojila u crveno. U voćnjacima iza kuća obojila jabuke smeđom i crvenom bojom, a kruške i dunje žutom bojom. Za šljive je odabrala najbolji sprej ljubičaste boje. Svi su se divili. Govorili su da je jesen prava slikarica.
Ali nad gradom su se pojavili oblaci. Počela je padati kiša. Isprala je lijepe jesenske boje. Sve je postalo sivo i tužno. A jesen je već jurila u novi grad, u novo selo.
                                                                                  (Željka Horvat-Vukelja, Sanja Pribić; Slikopriče)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

five + three =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *