istraživanje

Strmec: ,,Juha od bundeve”

Strmec: ,,Juha od bundeve”

Uz slikovnicu „ Juha od bundeve“, bavili smo se proučavanjem bundeve (razgovor o ciklusu i rastu bundeve te bojama- zelena i narančasta, veličina- velika/mala, težina, oblik bundeve),  rezanjem, dubljenjem i vađenjem koštica, odvajanjem koštica od mesa bundeve, a onda smo i te odvojene koštice stavili sušiti kako bi mogli degustirati ono što čistili.

Dok je jedna grupa djece dubila bundevu i odvajala koštice, druga grupa je rezala na manje komadiće. Djeci  je bila ponuđena i aktivnost provlačenja konca kroz rupice te brojanje i pridruživanje koštica.

Kako je razgovor krenuo u smjeru kuhanja juhe, tako su djeca u kutiću kuhinje odlučila pripremiti svoju „magičnu“ juhu.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eight + two =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *