Vijesti

Hrv. Leskovac: Pripreme za proslavu blagdana bl. Marije Terezije od sv. Josipa

Hrv. Leskovac: Pripreme za proslavu blagdana bl. Marije Terezije od sv. Josipa

Hrv. Leskovac: Pripreme za proslavu blagdana bl. Marije Terezije od sv. Josipa

Na početku tjedna u goste nam je stigla misionarka s. Mirjam Bubnić koja djeluje u misijama u Rusiji. Pričala nam je o apostolatu i djelovanju sestara Karmelićanki BSI u Rusiji što je potkrijepila pokazivajući fotografije. S njom su još dvije sestre. Žive u gradu Taganrogu, na obali Azovskog mora. Nedavno su imali blagoslov i posvetu nove crkve. U njihovoj župi ima oko 115 katolika koji se okupljaju na euharistiju i kateheze. Posvjedočila nam je da je još kao dijete imala želju postati misionarka. To joj se ostvarilo i sada s radošću služi Gospodinu u dalekoj Rusiji.

Ostatak tjedna pripremali smo se kroz razne aktivnosti za blagdan naše bl. Marije Terezije od sv. Josipa. Kroz likovno izražavanje, pjevanje i ples te dramatizacijom. Naš vrtić je počašćen što je prvi dan trodnevice uoči blagdana imao čast sudjelovati pjesmom ,,Blažena Terezijo, hvala”. Ujedno je to i priprema za proslavu jubileja 100 godina od dolaska sestara Karmelićanki BSI u Hrvatsku.

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

4 × 3 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *