Dani zahvale

Strmec: Dani kruha i zahvale za plodove zemlje

Strmec: Dani kruha i zahvale za plodove zemlje

Strmec: Dani kruha i zahvale za plodove zemlje

Protekli smo tjedan obilježavali Dane kruha. U jasličkoj skupini aktivnosti smo započeli s izradom peciva-kolaž tehnikom.  Upoznavali  smo se s nastajanjem kruha  (od zrna do kruha).  Istraživali smo  teksturu brašna te ostale sastojke za izradu tijesta. Mijesili smo tijesto, izrađivali slane kiflice, namazali ih jajima i posipali sjemenkama.  Na posljetku, ispekli u pećnici. Uz molitvu, zahvalili smo Bogu na svim plodovima te kušali svoje kiflice. Djeca vrtićke skupine bila su i u pekari; “Klasje” u Strmcu. Zahvalu Bogu za sva dobročinstva i plodove zemlje izrekla su djeca i roditelji pjesmama i molitvama na sv. Misi u nedjelju sa župljanima.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

1 + one =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *