Vijesti

Hrv.Leskovac: Listopadska pobožnost

Hrv.Leskovac: Listopadska pobožnost

Hrv.Leskovac: Listopadska pobožnost

 

Mjesec listopad posvjećen je Blaženoj Djevici Mariji. Stoga se kroz ovo vrijeme obavljaju posebne pobožnosti u čast Kraljice Svete Krunice. Listopadska pobožnost nastala je kao znak zahvalnosti Majci Božjoj koja je pomogla kršćanskoj mornarici 1571. u bitci kod Lepanta u Korintskom zaljevu. Naime, papa Pio V. uputio je poziv krašćanskim vjernicima da mole Gospinu krunicu za pobjedu kršćanske vojske protiv osmanlijske opasnosti. Od tada su vjernici molitvom krunice razmišljali o otajstvima Isusova života.

Tako je i naš vrtić u četvrtak 13.10.2016. imao listopadsku pobožnost u kapeli sv. Josipa. Molili smo krunicu (otajstva svjetla). Pjesmom smo pozdravili našu nebesku Majku i molili ju da nam izmoli sve potrebne milosti kod svoga Sina.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

ten + 8 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *