predškolci

Hrv.Leskovac: Izlet u Zagreb

Hrv.Leskovac: Izlet u Zagreb

Hrv.Leskovac: Izlet u Zagreb

Svake godine tradicija nam je otići sa djecom koja odlaze u školu na izlet u Zagreb. Tako smo i ove godine odlučili obilježiti njihov završetak pohađanja vrtića i početak novog životnog puta – odlaska u školu. Naše smo putovanje započeli vožnjom vlakom iz Hrv. Leskovca, prema zagrebačkom Glavnom kolodvoru. Prva postaja bila nam je na Zrinjevcu – ,,zelenom placu” našega grada gdje smo se okrijepili. Nastavili smo preko trga bana Josipa Jelačića i prvo posjetili zagrebačku katedralu. Vidjeli smo bl. Alojzija Stepinca, ali uočili i unutrašnji zid ispisan glagoljicom. Na tržnici Dolac ljubazni gospodin nam je pokazao kako se pletu košare, a Tkalčićeva ulica odvela nas je do parka gdje smo pojeli ostatak doručka i malo se poigrali. Stubama smo se popeli na Gornji  grad i čekali pucanj Gričkog topa s kule Lotrščak. Nakon duge šetnje pune kulturnih znamenitosti grada, čekao nas je topli ručak u restoranu ,,Capuciner” – najdraža nam pizza. Osim što smo pokazali kako dolazimo iz katoličkog vrtića i objed započeli molitvom, pokazali smo kulturno ponašanje i usvojene navike. U povratku smo na Zrinjevcu imali obećani piknik na travi uz najdraže osvježenje sladoled. Hvala dragom Bogu na lijepom vremenu, a našim predškolarcima sretan odlazak u školu uz mnogo Božjeg blagoslova. :)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

2 × 5 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *