Edukativni sadržaj

Strmec: Boje i oblici

Strmec: Boje i oblici

Prošlotjedne aktivnosti u jasličkoj skupini fokusirane su na usvajanje boja i prepoznavanje različitih oblika. Na zabavan i interesantan način, uz ponuđene raznovrsne poticaje i igre, djeca su vrlo brzo utemeljila nova znanja njegujući i ostale vrijednosti poput tolerancije, empatije, odgovornosti, međusobnog pomaganja i suradnje.

BOJE

Ovo je ovdje boja plava,

U plavoj boji more spava.

Žutoj boji sunce gori,

U crvenoj junak se bori.

U smeđoj boji medo živi,

Mišić oduvijek je sivi.

Snijeg u bijeloj boji pada,

Kralj u zlatnoj boji vlada.

U crnoj boji noć se skriva,

U zelenoj brza rijeka pliva.

U srebrnoj zvijezde šetaju,

U ljubičastoj ljubice cvjetaju.

Sve na ovom svijetu

Ko latice na cvijetu

Uvijek ima svoju boju,

A priroda kaže koju!

 

Mladen Kušec

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eleven − 6 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *