Mali kreativci

Zagreb: Zelena priča

Zagreb: Zelena priča

Zagreb: Zelena priča

U zelenoj šumi živi zeleni skakavac. Ima malu zelenu kućicu na zelenoj travki. U kućici mu zeleni ležaj s lijepim zelenim pokrivačem koji dopire sve do zelenog poda.

Navečer zeleni skakavac zaključa zelena vrata i oprezno stavi ključ u zelene hlače. Zatim skine zelene cipele, stavi ih pod zeleni krevet i natakne na zelene noge obične zelene papuče. Zatim sjedne na zelenu stolicu i prostre zelene novine na zeleni stol, da bi uz sjaj zelene svjetiljke pročitao koju zelenu vijest.

A kad mu već zelena slova počnu igrati pred zelenim očima, skine zelene naočale i stavi ih u malu zelenu kutiju. Pošto još dva-tri puta zijevne i pri tome pokaže dva reda sjajnih zelenih zuba, okrene se zelenom krevetu, zabaci zeleni pokrivač i utone u zeleni san.

A nakon noći dočeka ga šareni dan. Ptice najave veselo jutro i ponude mu mnoštvo raspršenih boja, no on svaki put ponovno uzima samo – zelenu!
Vlado Halovanić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

four × 2 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *