Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Scenska lutka u vjerskom odgoju

Hrv. Leskovac: Scenska lutka u vjerskom odgoju

Hrv. Leskovac: Scenska lutka u vjerskom odgoju

S obzirom da je ova godina, godina milosrđa, odlučili smo djeci približiti sami pojam – značenje. Milosrđe je u samom središtu Radosne vijesti i zato bi trebalo biti u središtu vjerničkoga života. Kao primarno didaktičko sredstvo u ostvarivanju našeg cilja, uzeli smo scensku lutku. Biblijski tekst nije uvijek lako shvatljiv djeci predškolske dobi, stoga nam je lutka poslužila kao ,,premosnica” između samoga biblijskoga teksta i konačnog cilja. Naš dragi lutak ,,Sunčev sjaj” ušao je u skupinu ,,Zvjezdice”, ali i ,,Loptice”. Svakodnevno je sudjelovao u apsolutno svim vrtićkim aktivnostima i postao je ,,živ”! Osvijestio nam je činjenicu da u našim životima postoje djeca/ljudi koji su drugačiji od nas. S obzirom da smo obrađivali biblijski tekst ,, Isus pomaže Bartimeju”, bazirali smo se na sljepoći. Evo nekih aktivnosti kojima smo osvijestili svoja osjetila.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

5 × 1 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *