Vijesti

Punat: Maškare ča mogu maškare

Punat: Maškare ča mogu maškare

Punat: Maškare ča mogu maškare

“Mesopus je svitkovina ka se prične zi novin liton i traje do korizme boje rečeno do matutina na čistu sridu. To je prastari običaj ki se na Punti slavi od kada judi pamete”

Tako smo i mi u našim jaslicama svaki četvrtak maskirali se u razne maske, po želji djeteta, kako se ovaj običaj ne bi zatro. Za kraj mesopusnog vremena organizirali smo maškaranu radionicu gdje su naši vrijedni roditelji zajedničkim snagama krojili i šivali maske bubamara i pčelica. Na mesopusni utorak maskirani u pčelice i bubamare uputili smo se kod naših velikih prijatelja u DV “Lastavica” gdje smo u početku znatiželjno istraživali novi prostor, a potom se sa prijateljima uputili na ples pod glazbenim vodstvom “Puntarskih užanci”.

Kategorija Vijesti

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

13 − one =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *