Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Milosrdni Samarijanac

Hrv. Leskovac: Milosrdni Samarijanac

Hrv. Leskovac: Milosrdni Samarijanac

Potaknuti Svetom godinom Božjeg milosrđa usmjerili smo naše aktivnosti prema iskazivanju milosrđa, solidarnosti i pomoći svima koji su u potrebi, a najviše našim bližnjima. Tako smo kroz biblijski tekst o “Milosrdnom Samarijancu” poticali kod djece osjećaj za razlikovanje dobra i zla, te iskazivanje pomoći onima koji su u potrebi kao i svijest da je i nama samima potrebna pomoć od drugih. Djeca su se kroz dramatizaciju teksta jako uživili u svoje uloge koje su dobili izvlačenjem papirića. Daljnjom komunikacijom i međusobnim dogovorom izmjenjivali su uloge u sljedećim izvedbama. Likovnim izrazom na temu : ,,Ja pomažem drugome” prikazali su na zanimjiv način svoja iskustva pružene pomoći. Također smo se dotaknuli i teme o prijateljstvu. Na nedovršenu rečenicu prijateljstvo je… odgovorili su slijedeće: ,,Kad pomažemo drugome, kad se grlimo, kad se lijepo družimo, kad se igramo, ljubav, sreća, mir ….       Na pitanje po čemu smo slični, a po čemu različiti odgovore smo potražili u slikovnici ,, Super je bit različit”                 Naučili smo da ima ljudi s različitim posebnim potrebama, da se razlikujemo po boji kože, jeziku kojim pričamo, zemlji u kojoj živimo i sl.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

twenty − 17 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *