Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Posjet stomatologice

Hrv. Leskovac: Posjet stomatologice

Hrv. Leskovac: Posjet stomatologice

Posjet stomatologa 5.11.2015.

Najbolji način sprečavanja pojave bolesti zuba, zubnog mesa ili usne šupljine je razvijanje pravilnih navika zubne njege. Vrlo je važno stvoriti rutinu pranja zubi nakon svakog jela i međuobroka, te prije spavanja. Kod djece je potrebno od malih nogu razviti svijest o važnosti higijene usne šupljine. Stoga smo pozvali u naš vrtić stomatologicu Danielu Vlašić koja je kroz djeci pristupačan način pomoću prezentacije osvijestila kako je važna higijena zubi i redoviti godišnji posjet stomatologu. Naglasila je kako je važno da prvih četiri do pet godina djetetovog života roditelji pomažu djetetu u čišćenju zubi i zubnog mesa, dok dijete ne stekne sigurnost da to učini samo.  Nakon edukativnog dijela slijedila je radionica u kojoj su djeca kroz igru upoznavala instrumente i zubalo. Imali su prigodu i bojati sa pastelama i drvenim bojicama prigodne bojanke. Za vrijeme radionice stomatologica je pregledala svako dijete. Svi su bili vrlo hrabri i sudjelovali su sa stomatologicom prilikom pregleda zubi. Svako dijete je za hrabrost dobilo diplomu i prigodni poklon.

Ovim putem još jednom se zahvaljujemo gospođi Danieli što je izdvojila vrijeme i došla u naš vrtić! Hvala! :)

 

 

 

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eight + eighteen =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *