Edukativni sadržaj

Hrv. Leskovac: Edukativni izlet – Dani kruha u Etno kući pod Okićem

Hrv. Leskovac: Edukativni izlet – Dani kruha u Etno kući pod Okićem

Hrv. Leskovac: Edukativni izlet – Dani kruha u Etno kući pod Okićem

U srijedu 28.10.2015. skupina ,,Zvjezdice” je zajedno s našim vrtićem iz Strmca bila na izletu u etno kući pod Okićem. Dolaskom na imanje domaćin gosp. Marijan Slakoper  nas je sve zajedno pozdravio i zaželio nam dobrodošlicu na njegovo imanje. Podijelio nas je u dvije grupe kako bi se program mogao bez poteškoća održati. Naša grupa ,,Zvjezdice” je prvo posjetila zavičajnu zbirku uz stručnog vodiča, a to je bio sam domaćin. Imali smo priliku uz prezentaciju vidjeti kako se priprema kruh i poslušali smo priču o legendi Okića. Nakon priče slijedila su pitanja i nagrade etno kuće. Nakon toga uputili smo se na drugu radionicu – izrađivanje kruščića uz stručnu pedagošku pomoć. Zajedno s voditeljicom radionice uz gitaru  djeca su pozvala sastojke koji idu u tijesto: sol, brašno, voda, kvasac.Svako dijete je nakon toga dobilo komadić tijesta iz kojeg je oblikovalo svoje pecivo ili kruščić. Nakon radionice slijedio je ručak i rekreativni dio na dvorištu. Sretni i zadovoljni cjelokupnim programom uputili smo se kući. Puni dojmova sa kruščićima koje smo sami izradili stigli smo u naš vrtić i pričali međusobno o dojmovima sa izleta. 😉 :) :)

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

13 + eleven =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *