Dani zahvale

Punat: Naši Dani kruha

Punat: Naši Dani kruha

U mjesecu listopadu obilježavaju se Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Vrijeme je to kada pokazujemo da je kruh čovjekova potreba, simbol života, izvor životne i duhovne snage, simbol zajedništva jer ujedinjuje rad mnogih pekara, ratara, mlinara. Tako smo i mi ujedinili naše vrijedne ručice te izradili peciva, čokoladne keksiće kao i voćne kašice koje smo degustirali sa našim najmilijima. Tjedan koji smo posvetili kruhu i plodovima zemlje završili smo Misom zahvale koju je predvodio naš župnik vlč. Ivica Kordić, a u kojoj su sudjelovala djeca i roditelji naših jaslica, općinskog vrtića”Lastavica”kao i djeca osnovne škole.

PEKAR

Ruke mijem, brašno sijem,
kapica na glavi,
mijesim tijesto tako vješto,
ja sam pekar pravi!
Peč se žari, u nju stavim
kruščiće po redu,
kora glatka bit će slatka,
kad je djeca jedu!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

1 + 3 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *