Mali kreativci

Punat: To sam ja :)

Punat: To sam ja :)

To kako vidimo sebe, kako opisujemo sebe i svoja unutrašnja stanja zove se “slika o sebi” ili “spoznaja sebe”.

Spoznavanje sebe je težak i složen zadatak. Dijete počinje spoznavati sebe već u prvim mjesecima života, kada gradi povjerenje u svoju bližu okolinu.

Prošlog tjedna naše “Bubamare” kroz igru su upoznavale sebe. Prvo, gledajući se u ogledalo (opisivali smo svoje tijelo, imenovali dijelove tijela, boju očiju, kose). Potom smo se upoznali sa kućnom vagom, te se na njoj i izvagali. Nakon vaganja uslijedilo je mjerenje visine pored metra na kojem su bili iscrtani medvjedići, a svatko je zapamtio koliko je visok naravno prema medvjediću koji se  nalazio na metru. Pomoću uljanih pastela crtamo glavu i trup, kao i obrise svojih stopala i dlanova, te na kraju vodenim bojama cijeli crtež bojamo vedrim bojama kakvi smo naravno i mi sami. :)

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

five × three =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *