Vijesti

Hrv. Leskovac: Posjet Zagrebu naših predškolaraca

Hrv. Leskovac: Posjet Zagrebu naših predškolaraca

Hrv. Leskovac: Posjet Zagrebu naših predškolaraca

Dočekali smo i taj dan ,,izlet u Zagreb” sa našim predškolarcima. Krenuli smo autobusom iz Leskovca do Savskog mosta gdje smo sjeli u tramvaj i vozili se do glavnog kolodvora. Već tu doživjeli smo svoju prvu avanturu – pokretna radio stanica. Ljubazni djelatnici počastili su nas pecivima i pokazali nam kako izgleda emitiranje. Budući da smo već ogladnili doručkovali smo u parkiću, a zatim krenuli kroz Zrinjevac do Trga bana Josipa Jelačića. Prošli smo tržnicom Dolac pomolili se na kamenitim vratima, a točno u podne čekali smo ispod kule Lotršćak da se oglasi Grički top. Spuštajući se stepenicama zaustavili smo se kod skulpture našeg poznatog književnika A.G.Matoša. Došlo je i vrijeme ručka pa smo se počastili pizzom i sokom. Nakon okrepe poigrali smo se u parkiću. Najviše od svega djeci se svidio ulični lutkar koji je pjevao i plesao pomoću luke marionete zvane Franjo. Naravno da smo se i počastili sladoledom u poznatoj slastičarni ,,Vincek”. Puni dojmova ali i umora krenuli smo natrag vlakom u naš vrtić. Ispričali smo ostalim prijateljima u vrtiću svoje dojmove i počastili ih grickalicama. :) :) :)

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

ten + twenty =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *