Vijesti

Punat: Ovčice

Punat: Ovčice

U ovo korizmeno vrijeme da se malo prisjetimo mesopusnog utorka.

“Mesopus je svitkovina ka se prične zi novin liton i traje do korizme boje rečeno do matutina na čistu sridu. To je prastari običaj ki se na Punti slavi od kada judi pamete. Niki govore kako je ta običaj bil znan još dokjek su se ovuda mišali Grki, Kelti, Vejoti i Hrvati i kako je svaki mesopusta slavil na svoj fin. Za mesopus na Punti je značajno, kako se judi maskiraju, zabučaju, zakrabujaju, maškaraju i ondat va kunpanijah ali osobno gredu na placu.”

Kako nam se ovaj običaj ne bi zatro i mi smo se maskirali u naše male otočke ovčice. U izradi kostima sudjelovali su naravno mame i tate koji  su nam se tog mesopusnog utorka pridružili u povorci do DV “Lastavica” gdje smo zajedno sa svojim velikim prijateljima kao i Puntarskim užancama plesali i pjevali, a naravno i pojeli pokoji fritu i kroštulu

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

5 × five =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *