Vijesti

Punat: Poslije kiše

Punat: Poslije kiše

Jedan od najvažnijih čimbenika u osiguravanju pravilnog fizičkog i psihičkog razvoja djeteta jest tjelesna aktivnost. Pri tome treba istaknuti da je važan boravak na zraku, vani na dvorištu, u parku, uz more i svugdje gdje postoji dovoljno kisika u zraku. Sloboda kretanja na otvorenom prostoru, igre s prijateljima i nova iskustva učvršćuju djecu i priprema ih za potpuniji i zdraviji život. Tijekom boravka u našem vrtiću djeca veliki dio vremena provode na zraku, u igri na dvorištu, šetnjama kroz mjesto, uz more.. Tako su naše “Bubamare” ovoga puta krenule u šetnju našim mjestom uočavajući promjene u prirodi nakon kiše. Uočili su kapljice kiše na granama, lokve vode u raznim rupama na cesti koje smo naravno i isprobali jer aktivnosti s vodom, osim iznimno velikog veselja, omogućuju razvoj motoričkih i funkcionalnih sposobnosti, stvaralaštva i kreativnosti. Dijete ima potrebu istraživati vodu te ju dovoditi u vezu s raznim predmetima, ali i samim sobom. Voda je djeci privlačna jer je neoblikvana, podatna. Vrijednost igre s vodom ogleda se ponajprije u tome što voda umiruje i  uravnotežuje dijete (ipak je 9 mj. bilo u vodi u majčinoj utrobi), te utječe na razvoj njegovih psihofizičkih potrebe. A mi smo u ovim igrama vodom uživali.

Kategorija Vijesti

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

fourteen − 11 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *