Mali kreativci

Punat: Naša jesen

Punat: Naša jesen

Naši mali istraživači “Bubamare” ovoga puta dotaknuli su se trenutno nam najaktualnije teme – jeseni  kao i promjenama u prirodi tijekom ovog godišnjeg doba. Šetajući našim mjestom uočili smo značajnije promjene na stablima i ulicama. Također smo te promjene uočili i na stablu oraha u našem dvorištu. Naime, dolaskom  jeseni lišće je promijenilo boju te otpalo, a mi smo ga pograbljali. Neke listove smo i zadržali te smo ih kasnije upotrijebili u likovnom izražaju. Naime, jednu stranu lista obojali smo željenom bojom te otisnuli na papir dobivši formu listića. Također smo likovno jesen u našem mjestu prikazali zajedničkim snagama. Industrijskom trakom smo formirali oblik stabla i ptica koje smo obojali jesenjim bojama, da bi po završetku skinuli tu istu traku te dobili obrise formiranih likova. Kako u jesen vjetar jako puše i odnosi lišče tako smo i mi igrajući se, vlastitim snagama imitirali vjetar te otpuhivali lišće. Ova igra izvrsna je logopedska vježba za razvoj govora (potiče razvoj potrebitih mišića govora) te  potiče i plučnu funkciju. Također ova vježba izvrsna je za djecu koja mucaju. Budući da kod djece koja mucaju dolazi do privremenog nesklada u radu mišića koji su neophodni za govor ova vježba je jedan od primjera koja će im pomoći u vježbanju rada tih mišića.

Kategorija Mali kreativci
Tagovi , ,

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

3 × four =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *