Mali kreativci

Hrv.Leskovac: Dani kruha

Hrv.Leskovac: Dani kruha

Hrv.Leskovac: Dani kruha

Proslavili smo “Dane kruha” u našem vrtiću. Pripremali smo se kroz razne aktivnosti. Izradili smo si pekarske kape. Kroz igru memory usvajali smo razliku između kruha, peciva i kolača. Putem aplikacija približili smo djeci nastajanje kruha ” Od zrna do kruha”.  Djeca su se likovno izrazila crtajući šnitu kruha te tijestom(za modeliranje) oblikujući razne oblike kruha i peciva. U glazbenom području učili smo pjesmicu “Pekar”. Glavni dio bio je pripremanje tijesta, izrada kolačića i peciva. Djeca su sudjelovala u pripremanju tijesta kao i u izradi. Kolačiće su otiskivali sa raznim oblicima a najatraktivniji su bili mini mausi. Djeca iz velike grupe sama  su oblikovala svoja peciva i posipala ih sa sezamom. Kad smo sve pripremili imali smo zajednički blagoslov s roditeljima i djecom na našem dvorištu. Župnik Vjekoslav iz župe Lučko rado se odazvao na naš poziv i prigodno održao kratki govor i blagoslovio sve što su roditelji i djeca zajedno pripremili za blagoslov. Iza toga slijedilo je druženje i čašćenje sa raznim delicijama naših mama. Zahvaljujemo se od srca svima koji su došli i bili dio našeg zajedništva. :)

 

Pogledajte slike koje će vam dočarati atmosferu!

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

5 × five =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *