Mali kreativci

Hrv. Leskovac: Listopadska pobožnost

Hrv. Leskovac: Listopadska pobožnost

Hrv. Leskovac: Listopadska pobožnost

Mjesec listopad posvećen je posebno Majci Božjoj Mariji. Poznate su listopadske pobožnosti koje sadržavaju molitvu krunice. Svaki dan zajedno s djecom u vjerskom kutiću molimo i pjevamo Mariji. Djeca kroz spontane molitve izražavaju svoje želje i izgrađuju jedan prisniji odnos s Marijom. Upoznajemo djecu također i s molitvom “Zdravo Marijo” i ” Očenaš”. Da djeci bolje  približimo krunicu zajedno smo ju izradili od neoblikovanog materijala i obojali ju temperom te nanizali zrnca na konac. Budući da se bliži dan misija tom prilikom obojali smo krunicu misijskim bojama.

Zrnca krunice u različitim bojama simboliziraju napore misionara u cijeloj Crkvi na svakom od pet kontinenata.

  • zelena boja predstavlja Afriku
  •  crvena Ameriku
  •  bijela boja Europu
  •  plava predstavlja Oceaniju
  •  žuta boja predstavlja Aziju

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

fourteen − seven =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *