Mali kreativci

Strmec: Upoznajemo osjećaje

Strmec: Upoznajemo osjećaje

Strmec: Upoznajemo osjećaje

leonardo irato Foto 3 (3) Foto 2 (6) Foto 2 (3) - kopija Foto 1 (6) - kopija Foto 1 (4) - kopija Foto 3 (4) Foto 2 (4) Foto 3 Foto 5 (3) Foto 2 (2) - kopija Foto 1 (5) - kopija Foto 2 (5) Foto 1 (2) - kopija sreća 3 (1) Foto 5 (2) Foto 3 (2) Foto 2 Foto 1 - kopija

Tema: Izražavanje osjećaja

Skupina: Mješovita vrtićka

Poticaji za tjedne aktivnosti: Fotografije sretnog, tužnog, uplašenog i ljutog djeteta,slikovnice na temu osjećaja autorice Trace Moroney; Kada sam tužan ; Kada sam sretan“ ; „ Kada se bojim“ ; „ Kada se ljutim

Uočavajući važnost emocionalne inteligencije, te prepoznavanja i izražavanja vlastitih emocija, na samom početku pedagoške godine i u periodu adaptacije izrodila se baš ova tematika. Nakon svake aktivnosti poticali smo djecu na dramsko i likovmo izražavanje svojih osjećaja. (npr. jedno dijete izaziva ljutnju, dok se drugo ljuti, na sebi svojstven način, što prepoznajemo po pokretima tijela i izrazu lica) Sudjelovanje u aktivnostima bilo je veliko, a nadamo se da će im ovaj poticaj što prisnijeg odnosa s vlastitim emocijama pomoći u svakodnevnim životnim situacijama, a i nama u što boljem odgovoru na njihove potrebe.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eighteen + 14 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *