Mali kreativci

Hrv.Leskovac: procesna drama

Hrv.Leskovac: procesna drama

Hrv.Leskovac: procesna drama

Protekli tjedan u skupini „Zvjezdice“ započeli smo procesnom dramom prema poznatoj slikovnici „Ogledalce“ čiji je autor teksta G.Vitez. Slikovnicu smo obrađivali tzv. „slikopričom“ koja se sastojala od četiri aplikacije ključne za priču. Time su djeca razvijala govor, odnosno kreativno izražavanje. Izrađivali smo svoja ogledalca i u njima zapažali detalje svoga lica.

Učili smo i o procesu preobrazbe gusjenice u leptira. Kao osnovni poticaj poslužila nam je poznata priča „Jako gladna gusjenica“, E. Carlea. Pomoću nje učili smo o zdravoj prehrani, danima u tjednu, te samoj preobrazbi.

Prilikom nadolazećeg blagdana Sv. Josipa pogledali smo i film koji prikazuje Josipov život prije rođenja Isusa.

 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

14 + fifteen =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *