Mali kreativci

Belica: Pingvini

Belica: Pingvini

Belica: Pingvini

Da bismo došli do pingvina koji žive na južnom polu i kupaju se u moru/oceanu, moramo preploviti veliku površinu vode, pa smo kao motivaciju iskoristili prozirne boce sa različitom količinom vode u njima i ponudili djeci da uspoređuju – količina vode, težina, boje boca, čepova, visina i širina boca. Grupirali su boce prema razini vode u njima, a spontano su to činili i prema drugim obilježjima. Boce su nam kasnije poslužile za izradu lutkica pingvina za koje smo između ostalog saznali da jako puno vremena provedu plivajući. Nakon “plivanja”, naši se pingvini suše na ledenjaku u holu vrtića.

Kategorija Mali kreativci

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

18 + eighteen =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *