Vijesti

Belica: Roditeljski sastanak (razvoj govora i učenje kroz igru)

Belica: Roditeljski sastanak (razvoj govora i učenje kroz igru)

Belica: Roditeljski sastanak (razvoj govora i učenje kroz igru)

U utorak 11. veljače 2014. godine održan je roditeljski sastanak na kojem su  roditeljima održale predavanje Sanja Laljak, logoped i s. Lidija Vuksanović, pedagog. Logopedica je govorila o razvoju govora kod predškolske djece a pedagogica je govorila o važnosti igre i učenju kroz nju te sve to objasnila na primjeru društvene igre ,,Čovječe ne ljuti se”. Igrom se kod djeteta razvijaju: motoričke vještine (bacanje kocke, hvatanje pijuna…), kognitivne vještine (pozornost, pamćenje, rješavanje problema…), socijalne vještine (čekanje na red, poštivanje pravila…), govorne vještine (usvajanje pojmova, opis situacije, izražavanje problema…) i samopouzdanje koje je važno za djetetov daljnji razvoj.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

six − four =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *