Mali kreativci

Zagreb: Ovako smo se igrali

Zagreb: Ovako smo se igrali

Zagreb: Ovako smo se igrali

Djeca iz Ribica upoznala su i nacrtala što vulkan radi (ples pisanja) i napravila snjegovića (kolaž papir i tempera).

Ples pisanja je metoda uvježbavanja fine i grube koordinacije koja se temelji na pokretu, a rezultira ležernim, čitljivim i prepoznatljivim rukopisom. Važnu ulogu u Plesu pisanja imaju glazba, pokret, igra, pjesme i rime. Prvi dio programa razređen je u devet tema. Tema „Vulkan“ potiče osjećaj oslobađanja, prikaz i podjela površine – zagrijavanje, grijanje, simuliranje pokreta pisanja. Prilika za razgovor o tijelu i osjećajima. Vulkanom se vježba pisanje petlji prema gore i prema dolje. (prema Ragnhild A. Oussoren: „Ples pisanja“, Ostvarenje)

Objavljeno
Kategorija Mali kreativci

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

9 − 2 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *