Mali kreativci

Trace Moroney: Kada sam sretan

Trace Moroney: Kada sam sretan

U Bibinjama smo pročitali divnu slikovnicu od Trace Moroney: Kada sam sretan. Inspirirala nas je i ovo su plodovi našeg truda.

Slikovnicu smo čitali i u Hrvatskom Leskovcu.

Kratak opis: Sreća je plod zdrave samouvjerenosti. Sretna djeca imaju veliku sposobnost za spontani smijeh, za igru i uživanje u najmanjim sitnicama – od jesenjeg lišća, maslačaka i gusjenica do smišljanja igara. Ako dijete provodi mnogo vremena s barem jednom brižnom i toplom odraslom osobom, osjećat će se vrijedno i postat će srdačno, otvoreno i pažljivo prema tuđim osjećajima. Sretna djeca imaju samopouzdanje koje im treba da bi se mogla nositi s poteškoćama. Njih ne muči nepotrebna nesigurnost i otvorenija su prema životu i svemu što on nudi.

Ostale slikovnice iz istog ciklusa: Kada se ljutim, Kada sam tužan, Kada se bojim (serija slikovnica o osjećajima)

Reakcije djece su izrazito pozitivne, toplo preporučamo svima. Slikovnice su uvrštene među Dobre slikovnice za djecu po odabiru Knjižica grada Zagreba

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

nineteen − 12 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *