Mali kreativci

Tko stvori ovu našu zemlju?

Tko stvori ovu našu zemlju?

U Belici smo obilježavajući Dan planeta Zemlje krenuli od početka, tj. zamislili smo si da se prvi puta susrećemo s ovim pojmom i da ništa o njemu na znamo. Djeca su tražila odgovore na brojna pitanja. Neka od njih zaokupila su nas više od drugih, kao na primjer:

što znači riječ planet

kakva je planeta Zemlja

gdje se nalazi

gdje se nalazi lijepa naša domovina…

Stoga smo posegnuli za Atlasom svijeta i globusom. Vizualizirali smo i pronašli odgovore. Zemlja se sastoji od puno mora i oceana te kontinenata kojima smo dodali pripadajuća imena. Nove spoznaje proširili smo i obogatili u zajedničkoj izradi karte svijeta. Pronašli smo neke djeci poznatije države, no najvažnije je bilo pravilno smjestiti našu domovinu.

Aktivnosti vezane uz dan planeta Zemlja zaokružili biblijskim izvještajem o stvaranju, i zahvalom Bogu za djelo stvaranja.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *

eighteen − 11 =

Možete koristiti ove HTML oznake i atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Current month ye@r day *